Τι ποντάρουμε στο Ντιναμό Κιέβου - ΑΕΚ

Στην… μάχη του επαναληπτικού στους «32» του Europa League πέφτουν το απόγευμα της Πέμπτης (22/2) Ντιναμό Κιέβου και ΑΕΚ στην Ουκρανία.

Οι δύο ομάδες έχουν αφήσει ανοικτούς… λογαριασμούς έπειτα από την ισοπαλία 1-1 στο πρώτο ματς στο Ολυμπιακό Στάδιο της Αθήνας. Το αποτέλεσμα δίνει ένα μικρό προβάδισμα στους Ουκρανούς, οι οποίοι μπορούν να πάρουν την πρόκριση ακόμα και με ισοπαλία χωρίς τέρματα (0-0).

Από την άλλη, η ΑΕΚ έχει ως βασικό στόχο να πετύχει ένα τέρμα, το οποίο θα της αυξήσει σε μεγάλο βαθμό τις πιθανότητες για την πρόκριση. Όμως, ο Μανόλο Χιμένεθ έχει σημαντικές απουσίες, με κυριότερες αυτές των τιμωρημένων Βράνιες και Λιβάγια.

Θεωρούμε πως οι δύο ομάδες δύσκολα θα μπουν από την αρχή του αγώνα με το… πόδι στο «γκάζι» και θα προσπαθήσουν να «χτυπήσουν» κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο, όπου ο χρόνος αντίδρασης θα είναι μειωμένος.

Για τον λόγο αυτό, το καλύτερο ποντάρισμα, με ρίσκο πάντα, είναι η ισοπαλία στο πρώτο ημίχρονο, το οποίο πληρώνει 1,89 στην Novibet.

Η πρότασή μας:
ΝΤΙΝΑΜΟ ΚΙΕΒΟΥ - ΑΕΚ Χ ΗΜΙΧΡΟΝΟ 1,89

Ανοιχτό γάμο στην Πύλο κάνει ο Γιάννης Αντετοκούνμπο!
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Το ρεκόρ της «Ένωσης» κόντρα στους «πράσινους» και το ματς καριέρας του Ελίασον
Elite League: Στο Final 4 ο Ερμής Σχηματαρίου – Υποβιβάστηκε ο Αίας Ευόσμου
Παναθηναϊκός AKTOR – Μακάμπι Τελ Αβίβ: LIVE το Game 2 της σειράς των playoffs της Euroleague