Με Σοσιεδάδ και Γιουνγκ Μπόις

Είναι φαβορί η ποιοτικότερη Σοσιεδάδ στο βάσκικο ντέρμπι με την Αθλέτικ Μπιλμπάο, μπορεί τη νίκη με αρκετά γκολ η Γιουνγκ Μπόις στην Ελβετία.

Στην Πριμέρα Ντιβισιόν της Ισπανίας ντέρμπι Βάσκων, η Σοσιεδάδ υποδέχεται την Μπιλμπάο. Η γηπεδούχος έχει κάνει συνολικά καλύτερη πορεία από την Μπιλμπάο φέτος, η οποία είναι εξαιρετικά αδύναμη όταν απομακρύνεται από το «Σαν Μαμές». Η Σοσιεδάδ προέρχεται από το εκτός έδρας 3-2 επί της Μπέτις, η Μπιλμπάο από το αγχωτικό 1-0 επί της αδύναμης Μάλαγα. Εκτός έδρας η Μπιλμπάο έχει τη φτωχή επίδοση του 2-2-8 σε 12 αγώνες, θα ποντάρουμε στον άσο της Σοσιεδάδ στο 1,90.

Στο πρωτάθλημα Ελβετίας η Γιουνγκ Μπόις είναι στη δεύτερη θέση, πίσω από τη σίγουρη πρωταθλήτρια Βασιλεία, τα παιχνίδια της έχουν πάντα θέαμα και αρκετά γκολ, στα 12 τελευταία έχει εμφανίσει το Over 2,5. Αντίπαλός της η ουραγός Λωζάννη, που μετρά τέσσερις διαδοχικές ήττες ενώ στα έξι τελευταία παιχνίδια της έχει δεχτεί 14 γκολ. Επιλογή εδώ είναι το συνδυαστικό διπλού και Over 2,5, που μας ανεβάζει την απόδοση στο 1,88.

ΠΡΟΤΑΣΗ

(13:00): ΣΟΣΙΕΔΑΔ – ΜΠΙΛΜΠΑΟ: 1 (1,90)

(14:45): ΛΩΖΑΝΝΗ – ΓΙΟΥΝΓΚ ΜΠΟΪΣ: 2 & Over 2,5 (1,88)

ΕΠΟΣ: Πρόεδρος ομάδας ασπρίζει ολομόναχος τις γραμμές στον αγωνιστικό χώρο! (pic)
Δε φαντάζεστε γιατί πράγμα προσεύχεται ο Μολίνς!
Μανόλο, μας τα ‘δειξαν κι άλλοι
Αυτή είναι η πιο… ροκ φωτογραφία από τη γιορτή για τον Γκέραρντ!
Κοινωνικό μέρισμα: Κατατέθηκε στη Βουλή - Οι λεπτομέρειες για τα κριτήρια και τους δικαιούχους
Οικογενειακή τραγωδία στo Ρέθυμνο: Σκότωσε τον 21χρονο αδερφό του και αυτοκτόνησε
Βασίλης Δήμας: Το «next big thing» με αποδείξεις
Νέα συλλογή Jordan «Like Mike»: Κάντο όπως ο Mike και απογείωσε το στιλ σου