Το ρίσκο του ημιχρόνου

Εμπιστοσύνη στη φόρμα των ΠΑΟΚ και Γιουβέντους για νίκη στο ημίχρονο.

Ο ΠΑΟΚ είναι η πιο φορμαρισμένη ομάδα στην Ελλάδα και μετρά 11 νίκες στα τελευταία 12 επίσημα παιχνίδια του, ενώ έχει λύσει και το πρόβλημα που είχε στο σκοράρισμα, βρίσκοντας λύσεις στην τελική προσπάθεια. Εκτίμηση είναι πως θα μπει δυνατά στο ματς με τον Αστέρα Τρίπολης, έχοντας και την ψυχολογία για να το κάνει, παίρνουμε το ρίσκο στο να κλείσει προηγούμενος το πρώτο ημίχρονο, σε απόδοση 1,72.

Ιδια λογική και στο ντέρμπι της Ιταλίας, Γιουβέντους εναντίον Ιντερ. Τελευταία η Γιουβέντους παίζει πολύ επιθετικά, με τον Αλέγκρι να ξεκινά στην ενδεκάδα όλα του τα «όπλα». Μάντζουκιτς, Ιγουαΐν, Ντιμπάλα, Πιάνιτς και Κουαδράδο είναι όλοι μαζί στο αρχικό σχήμα και αυτό έδωσε στη Γιούβε την ευκαιρία, στα τρία πιο πρόσφατα ματς, να προηγείται με 2-0 πριν συμπληρωθεί το πρώτο 25λεπτο, στις νίκες με Λάτσιο, Μίλαν και Σασσουόλο. Περιμένουμε ίδια προσέγγιση και στο ντέρμπι με την Ιντερ, με τον άσο του ημιχρόνου να πληρώνει 1,92.