Κοντράρουμε Παρί!

Σε εξαιρετική ευκαιρία βρίσκουμε τη διπλή ευκαιρία της Γκινγκάμπ στο Παρίσι και παίρνουμε το ρίσκο!

Δεύτερο σερί στραβοπάτημα για την Παρί Σεν Ζερμέν, έφυγε με το 1-1 από την έδρα της Ρεμς με την… ψυχή στο στόμα. Βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 83’, ισοφάρισε άμεσα στο 84’ με τον Καβάνι αλλά δεν έκανε την ανατροπή και έχασε ξανά δυο βαθμούς. Παραμένει πρωτοπόρος αλλά βρίσκεται σε κακό μομέντουμ.

Τρίτη συνεχόμενη νίκη για τη Γκινγκάμπ, επικράτησε 2-1 της Αζαξιό εντός έδρας. Προηγήθηκε στο 23’, ισοφαρίστηκε στο 36’ αλλά ανέβασε… στροφές στο δεύτερο ημίχρονο και πήρε τη νίκη με γκολ του Μπριάν στο 61ο λεπτό. Έπαιζε με παίκτη παραπάνω από το 39’ και θα έπρεπε να σκοράρει περισσότερο, από μόνο του όμως το νικηφόρο σερί δείχνει εξαιρετικά στοιχεία. Είναι σαφές πως η ποιότητα της Παρί ειδικά στην έδρα της είναι τεράστια αλλά δεν βρίσκουμε λόγο να μην πάρουμε ρίσκο αφού η διπλή ευκαιρία Χ2 προσφέρεται στο 4,75!