Πρώτη η Τσεχία

Νίκη πρωτιάς πέτυχε η Τσεχία που επικράτησε στην τελευταία αγωνιστική της πρώτης φάσης απέναντι στη Λευκορωσία με 67-62.

Οι νικήτριες πήραν από την αρχή το προβάδισμα, καθώς το πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με 23-9. Στη συνέχεια οι ηττημένες προσπάθησαν να αντιδράσουν, ωστόσο δεν κατάφεραν να περάσουν ποτέ μπροστά στο σκορ.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Λευκορωσία πλησίασε πολύ κοντά, αλλά στα κρίσιμα σημεία η Τεχία κατάφερε να κρατήσει το προβάδισμα μέχρι το τέλος και κατέκτησε την πρώτη θέση.

Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός AKTOR και ΑΕΚ – Ολυμπιακός
«Ασπίδα» Μελισσανίδη σε Αλμέιδα, «καμικάζι» Κόντης: Τα πρωτοσέλιδα των αθλητικών εφημερίδων
Παναθηναϊκός AKTOR: Για «σκούπα» στη Θεσσαλονίκη με το μυαλό στο Final Four
NBA: Οι Πέισερς νίκησαν τους Νικς κι έστειλαν τη σειρά στο Game 7 – Δείτε τα highlights