Τουρκία: Η Γαλατά του Πιστιόλη πήρε τη ματσάρα με την πρωτοπόρο Τουρκ Τέλεκομ

Τρομερό παιχνίδι στην Τουρκία, με την πρωτοπόρο Τουρκ Τέλεκομ να γυρνά από το -21, αλλά τη Γαλατασαράι του Ανδρέα Πιστιόλη να πηγαίνει το ματς στην παράταση και να επικρατεί με 106-100.

Σπουδαία νίκη στην προσπάθειά της να καθιερωθεί στην πρώτη τετράδα του πρωταθλήματος Τουρκίας πέτυχε η Γαλατασαράι του Ανδρέα Πιστιόλη.

Με πρωταγωνιστές τους Μποστ (15 πόντους, 7 ριμπάουντ), Ένις (25 πόντους) και Κοκσάλ (19 πόντους) επικράτησε με 106-100 στην παράταση της πρωτοπόρου Τουρκ Τέλεκομ.

Η Γαλατά μπήκε πολύ δυνατά στην αναμέτρηση και μάλιστα λίγο μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου βρέθηκε στο +21 (62-41)! Οι φιλοξενούμενοι ωστόσο αντέδρασαν, πλησίασαν στο σκορ και μάλιστα λίγο πριν το τέλος προσπέρασαν! Ο Μποστ ωστόσο έστειλε τις δύο ομάδες στην παράταση, όπου η ομάδα του Πιστιόλη επικράτησε με 106-100.

Δεκάλεπτα: 24-22, 51-37, 71-61, 87-87, 106-100 (παρ).

ΝΒΑ: Το Κλίβελαντ προκρίθηκε στα ημιτελικά