«Ξεμπέρδεψε» με Σάσαρι η Αρμάνι και πάει τελικούς
Twitter/Olimpia Milano

Εμφατικά στους τελικούς του ιταλικού πρωταθλήματος προκρίθηκε η Αρμάνι, εκεί όπου θα αντιμετωπίσει τη Βίρτους Μπολόνια

Άνετη πρόκριση για την Αρμάνι Μιλάνο στους τελικούς μετά από 3-0 νίκες κόντρα στη Σάσαρι με τελευταία την αποψινή (1/6) στη Σαρδηνία με 87-69.

Η ομάδα του Έτορε Μεσίνα κράτησε τα ηνία του αγώνα από την αρχή μέχρι το τέλος και χωρίς ιδιαίτερη αντίσταση πήρε το εισιτήριο για τους τελικούς.

Ο Τομάσο Μπαλντάσο με 17 πόντους ήταν ο πρώτος σκόρερ για τους νικητές, ενώ ο Σέρχιο Ροντρίγκεθ ακολούθησε με 12 πόντους και 6 ασίστ. Ο Τζίτζι Ντατόμε με 11 και ο Νικολό Μέλι με 10 πόντους συμπλήρωσαν το καρέ των διψήφιων σκόρερ για τους φιλοξενούμενους.

Για την Σάσαρι, ο Τζέραλντ Ρόμπινσον είχε 14 πόντους, ενώ ο Μίρο Μπίλαν πρόσθεσε 12 κατεβάζοντας και 10 ριμπάουντ.

Ρεμς: Κοινή συναινέσει «διαζύγιο» με τον Στιλ
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Τα highlights του «ερυθρόλευκου» θριάμβου στο Conference League
Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη