Εύκολα ο Πανιώνιος

Τη νίκη με 74-52 πήρε ο Πανιώνιος στην έδρα του κόντρα στον Π.Α.Ο.Κ. για την Α1 Γυναικών.

Οι παίκτριες των κυανέρυθρων έδειξαν από την αρχή την ανωτερότητα τους αφού με το τέλος της πρώτης περιόδου ήταν μπροστά με 13 πόντους (24-11).
Τα πράγματα δεν άλλαξαν ούτε στο δεύτερο δεκάλεπτο στο οποίο το σκορ ήταν 41-22 με την λήξη του.

Οι ομάδες επέστρεψαν από τα αποδυτήρια για το δεύτερο ημίχρονο με τον Πανιώνιο να φαίνεται πως πατά πιο γερά στα πόδια του. η Τρίτη περίοδος έληξε με τις νεοσμυρνιώτισες να είναι ακόμα μπροστά με διαφορά 15 πόντων (56-41).

Ίδιο το σκηνικό και στην τελευταία περίοδο αφού ο Π.Α.Ο.Κ. δεν φαινόταν ικανός να αντιδράσει και να επανέλθει στον αγώνα. Έτσι ο Πανιώνιος πήρε μία εύκολη νίκη με σκορ 74-52.

Δεκάλπτα: 24-11, 41-22, 56-41, 74-52

Πανιώνιος: Σαλαία 2, Μάζιτς 10, Γρηγορίου, Κοτς 21, Τρεμκατζή 8, Στεν 13, Γκότζι 12, Πρασσά 6, Ρούσου 2,Τετενέ,Ανδρουλάκη, Γκιαμπάνη.
Π.Α.Ο.Κ.: Γκρην 8, Τζέφερσον 11, Αβτζή 1, Καζαντζίδου 19, Γιαννοπούλου 6, Σταυρίδου 3, Σπανίδου, Καζαντζή, Σκιαδοπούλου 4, Αγγελίδου, Καζαντζή, Σταμολάμπρου.

ΝΒΑ: Το Κλίβελαντ προκρίθηκε στα ημιτελικά