Τεράστια πρόκριση του Ιπποκράτη στη Νίκαια

Μεγάλη νίκη της ομάδα από την Κω με 82-81 επί του παντοδύναμου Ιωνικού.

Φέτος όλα δείχνουν πως η Α2 θα γέρνει προς Νίκαια πλευρά. Ο Ιωνικός έχει μαζέψει ότι καλύτερο κυκλοφορεί για την κατηγορία με το ρόστερ του να τρομάζει. Και οι παίκτες του θα έχουν χρόνο να αφοσιωθούν στο πρωτάθλημα καθώς άλλες υποχρεώσεις για το Κύπελλο Ελλάδος δεν θα υπάρχουν. Ο εντυπωσιακός Ιπποκράτης επικράτησε στο Κλειστό του Πλάτωνα με 82-81 και άφησε εκτός του μεγάλο φαβορί.

πό το πρώτο ημίχρονο, φάνηκε πως οι φιλοξενούμενοι είναι έτοιμοι για την έκπληξη (35-41). Ο Ιωνικός πέρασε μπροστά στην τρίτη περίοδο (66-61), αλλά δεν διατήρησε την απόδοσή του σε υψηλά επίπεδο στο τέταρτο δεκάλεπτο. Ο Ιπποκράτης το εκμεταλλεύτηκε, ανέτρεψε την κατάσταση (81-82) και προκρίθηκε στην επόμενη φάση όπου θα αντιμετωπίσει το νικητή του αγώνα Φίλιππος Βέροιας - Καβάλα.

Βόλος: Επιμένει στην πώληση της ΠΑΕ ο Αχιλλέας Μπέος
Βραζιλία: Ο Ρονάλντο πούλησε την Κρουζέιρο