Όταν ξύπνησε η ΑΕΚ ήταν αργά, ήττα από Μπάνβιτ

Την ήττα με 74-70 γνώρισε η ΑΕΚ από την Μπάνβιτ στο ΟΑΚΑ

Η ΑΕΚ άργησε να μπει στο πνεύμα του αγώνα και το πλήρωσε. Η Μπάνβιτ επικράτησε στο ΟΑΚΑ με 74-70 με την Ένωση να έχει αρκετά θέματα τόσο στη δημιουργία όσο και στην άμυνα.

Ειδικά στην αντιμετώπιση του πικ εν ρολ οι «κιτρινόμαυροι» πήραν... χαμηλό βαθμό, τραγικά ήταν τα ποσοστά στα τρίποντα (4/14) και στις βολές (16/23).

Το παιχνίδι κρίθηκε στο ξέσπασμα της Μπάνβις στο τέταρτο δεκάλεπτο μ με την ΑΕΚ να προσπαθεί στο τέλος να καλύψει διαφορά 15 πόντων.

Τα δεκάλεπτα: 16-23, 33-38, 50-55, 70-74

ΑΕΚ (Μανωλόπουλος): Ελόνου 6, Τζέιμς 6, Γκριν 10 (2/7 σουτ), Χάρις 18 (5/9 δίποντα, 1/4 τρίποντα, 5/6 βολές, 6 ριμπάουντ, 4 ασίστ), Ξανθόπουλος 2, Σάκοτα 10 (1 τρίποντο, 5 ριμπάουντ), Λαρεντζάκης 2 (0/4 σουτ), Μπάρλοου 3 (1/5 σουτ, 6 ριμπάουντ), Μαυροειδής 13 (6/10 δίποντα).

ΜΠΑΝΒΙΤ (Φιλιπόβσκι): Τόμας 7 (3/10 σουτ, 7 ριμπάουντ), Κούλιγκ 9, Γκετσίμ 3 (6 ασίστ), Αλτιτίγκ 6, Όντουμ 9 (1), Βίντμαρ 12 (6/7 δίποντα, 6 ριμπάουντ), Ράουτινς 6 (2), Τέιλορ 9 (2), Καλοϊάρο 13 (6 ασίστ).

ΕΠΟΣ: Πρόεδρος ομάδας ασπρίζει ολομόναχος τις γραμμές στον αγωνιστικό χώρο! (pic)
Δε φαντάζεστε γιατί πράγμα προσεύχεται ο Μολίνς!
Μανόλο, μας τα ‘δειξαν κι άλλοι
Αυτή είναι η πιο… ροκ φωτογραφία από τη γιορτή για τον Γκέραρντ!
Κοινωνικό μέρισμα: Κατατέθηκε στη Βουλή - Οι λεπτομέρειες για τα κριτήρια και τους δικαιούχους
Οικογενειακή τραγωδία στo Ρέθυμνο: Σκότωσε τον 21χρονο αδερφό του και αυτοκτόνησε
Βασίλης Δήμας: Το «next big thing» με αποδείξεις
Νέα συλλογή Jordan «Like Mike»: Κάντο όπως ο Mike και απογείωσε το στιλ σου