Κόροιβος Αμαλιάδας-Κολοσσός Ρόδου 66-86: «Ζωντανό» το όνειρο της τετράδας

Ο Κολοσσός Ρόδου πέρασε νικηφόρα με 86-66 από την Αμαλιάδα, απέναντι στον Κόροιβο, στον αγώνα αναμέτρηση με τον οποία έπεσε η «αυλαία» της εμβόλιμης 18ης αγωνιστικής της Α1 Ανδρών.

Οι Ροδίτες με το μεγάλο «διπλό» συνεχίζουν να ονειρεύονται είσοδο στην τετράδα, μιας και ισοβαθμούν με ΠΑΟΚ και Άρη.

O Kόροιβος ξεκίνησε δυνατά αλλά ο Κολοσσός δεν τα παράτησε και πήρε το πάνω χέρι με 38-31 στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Οι φιλοξενούμενοι πάτησαν γκάζι στο τρίτο δεκάλεπτο και με πρωταγωνιστές τους Βασιλόπουλο και Ρέντικ πανηγύρισαν στο τέλος τη νίκη με 86-66.

Τα δεκάλεπτα: 16-16, 31-38, 50-58, 66-86

Μακάμπι Τελ Αβίβ: Αλλαγή έδρας για τα ματς με τον Παναθηναϊκό AKTOR και με περισσότερους φιλάθλους
Σούπερ προσφορά* από το Pamestoixima.gr για τη σημερινή μάχη του Παναθηναϊκού στη Euroleague
Γιάννης Αντετοκούνμπο: Παντρεύεται στην Ελλάδα το καλοκαίρι - Πού θα γίνει ο γάμος (vid)
Ολυμπιακός - Άστον Βίλα: Με 1.600 φιλάθλους οι Άγγλοι στο «Γ. Καραϊκάκης»