Απίστευτη επιστροφή του Βέσελι!

Ο Γιαν Βέσελι δεν έπαιξε απλά, αλλά ήταν ο καλύτερος του γηπέδου στην επιστροφή στην ενεργό δράση.

Η Φενέρ του Κώστα Σλούκα κέρδισε άνετα την Μπελεντίγιε με 100-79 ωστόσο όλα δείχνουν ότι δεν θα προλάβει να κλέψει την πρώτη θέση από την Εφές η οποία υπερτερεί στη μεταξύ τους ισοβαθμία.

Το σημαντικό πάντως γεγονός της βραδιάς ήταν η επιστροφή του Γιαν Βέσελι από τον σοβαρό τραυματισμό του, που τον κράτησε εκτός δράσης για 1,5 μήνα. Τσέχος είχε υποστεί ρήξη αχιλλείου ωστόσο έδειξε πως είναι σε εξαιρετική κατάσταση και ενόψει του Final 4 του Βερολίνου.

Ο νεαρός φόργουορντ-σέντερ είχε 22 πόντους και 5 ριμπάουντ σε 24' συμμετοχής ενώ πολύ θετική παρουσία είχε και ο Κώστας Σλούκας με 11 πόντους (4/4 σουτ), 6 ασίστ και 2 ριμπάουντ σε 24 λεπτά.

Ρεμς: Κοινή συναινέσει «διαζύγιο» με τον Στιλ
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Τα highlights του «ερυθρόλευκου» θριάμβου στο Conference League
Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη