Βαριά ήττα για την Παίδων

Την ήττα με 69-51 από την αντίστοιχη ομάδα της Λιθουανίας γνώρισε η Εθνική Παιδών που έκανε ένα άσχημο δεκάλεπτο και το πλήρωσε.

Η τραγική παρουσία της Εθνικής Παίδων στην δεύτερη περίοδο με αντίπαλο την Λιθουανία αποδείχθηκε αρκετή για να έρθει και η βαριά ήττα με 69-51 για την δεύτερη αγωνιστική της διοργάνωσης και μετά τη νίκη απέναντι στο Ισραήλ.

Η ομάδα του Νίκου Τούφα στη δεύτερη περίοδο σημείωσε μόλις δύο πόντους και έτσι πήγε στην ανάπαυλα πίσω στο σκορ με 38-15. Από εκεί και πέρα, δεν κατάφερε να αντιδράσει και η 3η περίοδος έκλεισε με το εις βάρος της 59-33 για να έρθει το τελικό 69-51 στην 4η περίοδο.

Τα δεκάλεπτα: 17-13, 38-15, 59-33, 69-51.

ΛΙΘΟΥΑΝΙΑ (Πετράουσκας): Μπακούτις 5, Βαϊτσιούνας 5 (1), Ουλέτσκας 18 (4), Σαργκιούνας 5 (1), Βέλιτσκα 4, Ζίτκους, Κόζις 2, Μπαλτσιούνας 9, Κισούνας 6, Βασιλιάουσκας 8, Γουοζάιτις 4, Λαβρινοβίτσιους 3 (1).

ΕΛΛΑΔΑ (Τούφας): Γιανναράς 1, Μωραΐτης 19 (3 τρίπ., 8 ριμπ.), Κάπρης 8, Καλαϊτζάκης 3 (1), Δημητράκας, Ψάρας, Φωτόπουλος, Δομπρογιάννης, Καμπουρίδης 2, Λιούνης 3, Μέλιος 6 (1), Βλαγκόγιας 9.

LIVE τα αποτελέσματα σε Football League και Γ’ Εθνική (21/1)
Σπυροπούλου: Πριν κλείσει το κινητό της στον Άγιο Δομίνικο έστειλε το τελευταίο μήνυμα στη Γερμανού!
Το μήνυμα του Δώνη για το γκολ που πέτυχε (photo)
H Μαριάννα Καλλέργη τα πέταξε όλα και μας ξεσήκωσε πριν την πρεμιέρα του Survivor 2!
Συλλαλητήριο Θεσσαλονίκη: LIVE εικόνα από τη συγκέντρωση για τη Μακεδονία
Συλλαλητήριο Θεσσαλονίκη – Ανατριχίλα: Έψαλαν τον Εθνικό Ύμνο μέσα σε εκκλησία
ΕΚΤΑΚΤΟ δελτίο επιδείνωσης καιρού – Πού θα «χτυπήσει» ισχυρή κακοκαιρία με χιόνια σε λίγες ώρες
Συλλαλητήριο στη Θεσσαλονίκη: Πόσοι θα δώσουν το «παρών» - Ποιες είναι οι εκτιμήσεις των διοργανωτών