Λαμποράλ Κούτσα: «13άρι» πριν τον Ολυμπιακό

Τη 13η νίκη της στο ισπανικό πρωτάθλημα μπάσκετ σημείωσε η Λαμποράλ Κούτσα, η οποία νίκησε 87-68 την Μπανταλόνα, λίγες μέρες πριν υποδεχθεί τον Ολυμπιακό για το Τοπ 16 της Ευρωλίγκας.

Οι Βάσκοι είχαν για κορυφαίο τον Ντέιβις Μπέρτανς, ο οποίος είχε 16 πόντους, 4 ριμπάουντ και 4 ασίστ. Ξεχώρισε και ο Μάικ Τζέιμς με 14 πόντους, 3 ριμπάουντ και 5 ασίστ.

Πολύ καλός και ο Κόλτον Άιβερσον, ο οποίος είχε 10 πόντους και 9 ριμπάουντ. Καλά πήγε και ο Κιμ Τίλι με 11 πόντους και 5 ριμπάουντ. Ο Φαμπιέν Κοζέρ πρόσθεσε 9 πόντους και 5 ασίστ, ενώ ο Φερνάντο Σαν Εμετέριο 10 πόντους και 8 ριμπάουντ.

Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Τα highlights του «ερυθρόλευκου» θριάμβου στο Conference League
Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»