NCAA: Ήττα για το Αϊόνα του Μπέμπη στον τελικό του MAAC (videos)

Αν και φαβορί του αγώνα, το Αϊόνα (26-8, 17-3 MAAC) έχασε με 79-69 από το Μανχάταν (19-13, 13-7 MAAC).

Στον τελικό των playoffs του Metro Atlantic Athletic Conference, οι Τζάσπερς κατέκτησαν την πρώτη θέση της λίγκας για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά μαζί με την αυτόματη πρόκριση στην τελική postseason της τρέχουσας κολεγιακής σεζόν των ΗΠΑ, ενώ ο Μπέμπης πρόλαβε ένα άστοχο τρίποντο και ένα φάουλ σε ένα λεπτό. Από την πλευρά του, το 7ο της κατάταξης του NCAA, Γκονζάγκα (31-2, 17-1 WCC), έφτασε εύκολα σε 79-61 εναντίον του Πεπερντάιν (18-13, 10-8 WCC) σε ημιτελικό του West Coast Conference.

Σήμερα έγινε και ο τελικός των playoffs του Colonial Athletic Association, στον οποίο το Νορθίστερν (23-11, 12-6 CAA) κατέβαλε το Ουίλιαμ & Μέρι (20-12, 12-6 CAA) με 72-61. Ακόμα, το Ουόφορντ (28-6, 16-2 Southern) πήρε τον τίτλο στο Southern Conference χάρη σε δύσκολο 67-64 σε βάρος του Φέρμαν (11-22, 5-13 Southern).

Super League 2: Νίκησαν κι ελπίζουν τα Χανιά
Eurojackpot: Καλή επιτυχία Μαρίνα Σάττι!
Υπόθεση Λυγγερίδη: Προφυλακίστηκε ο φερόμενος ως ηγέτης των οπαδών
Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός 61-45: «Ερυθρόλευκος» ο τίτλος στην Α1 Γυναικών