Εύκολα ο Φιλαθλητικός

Μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο δυσκολεύτηκε ο Φιλαθλητικός απέναντι στον Ίκαρο Ικαρίας, καθώς επικράτησε με 79-50.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και κατάφεραν στο πρώτο δεκάλεπτο να προηγηθούν με 10 πόντους διαφορά (19-9), αλλά η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη. Οι φιλοξενούμενοι σοβαρεύτηκαν και κατάφεραν να επιστρέψουν στον αγώνα σχετικά εύκολα. Το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με 35-26 υπέρ του Φιλαθλητικού που συνέχισε στον ίδιο ρυθμό και στο δεύτερο ημίχρονο και κατάφερε να πάρει τελικά τη νίκη με 70-50. Κορυφαίος για τους νικητές ήταν ο Αντετοκούμπο με 17 πόντους.

Δεκάλεπτα: 19-9, 26-35, 36-57, 50-79.
Διαιτητές: Καλογερόπουλος, Μαγκουνής.
Ίκαρος (Καλαμάρας): Τσουρής Γ., ΠΟύλος 2, Τσουρής Β. 9 (1), Μαυρογιώργης, Τσαντές, Βολίκας, Τέσκος Χ. 2, Ζαχαριάδης 13, Χατζηνάκης 2, Τέσκος Γ. 13, Ζελέπος 6, Κιουλάνης.
Φιλαθλητικός (Ζήβας): Λιακόπουλος 11 (1), Αντετοκούμπο 17 (1), Κουμπούρας 10, Ηλιόπουλος 3 (1), Γκίκας 5 (1), Γρύλλης 9, Σαλούστρος 4, Παπαδημητρίου 2, Γαρμπής 2, Ανδρεόπουλος 10, Ντιφαντής 6.

Ο κόσμος απεφάνθη: Χάρι Κέιν, ο κορυφαίος της Premier League