Εθνικός: «Βόλτα» στη Νέα Φιλαδέλφεια

Ο Εθνικός δεν συνάντησε την παραμικρή δυσκολία να περάσει από το «Ζ. Αλεξάνδρου», κερδίζοντας με 90-64 τον Ιωνικό Ν.Φ.

Στον αγώνα με τον οποίο άνοιξε η αυλαία της 22ης αγωνιστικής του Νότιου Ομίλου της Β’ Εθνικής οι Πειραιώτες πήραν εξ αρχής τα «ηνία» στο σκορ. Έκλεισαν στο 23-14 το πρώτο δεκάλεπτο και στο 48-33 το ημίχρονο, μετατρέποντας σε τυπική διαδικασία το δεύτερο μέρος, αφού ήταν φανερό πως οι γηπεδούχοι δεν μπορούσαν να ακολουθήσουν το ρυθμό τους.

Διαιτητές: Ηλ. Χρηστίδης, Γρίβα.
Δεκάλεπτα: 14-23, 33-48, 47-70, 64-90.
Ιωνικός Ν.Φ. (Σταθούλης): Κρητικός, Δρακόπουλος 6 (1), Μαυραγάνης 22 (2), Καμπούρης 2, Διαμαντόπουλος 1, Καμπανάς 4, Ξιούρας 9 (2), Ζευκιλής 12, Βαρνάβας 4, Σωτηρίου 4.
Εθνικός (Σορώτος): Βαθρακοκοίλης 24 (4), Ψυλέας 10 (1), Καρυπίδης 3, Κουκάς 20 (2), Παγώνης 4, Τζιάλλας 4, Μούκας, Τάγαρης 2, Χριστοδουλόπουλος, Μουλάς 6, Γιανναλέτσος 17.

Δείτε αποκλειστικά βίντεο στο Onsports TV.