Ίκαρος Καλλιθέας: Ξεπέρασε τον ΠΑΟΚ

Ο Ίκαρος Καλλιθέας πήρε εξ αρχής τα ηνία στο σκορ και τα διατήρησε έως το φινάλε, φθάνοντας στη νίκη με 70-54 επί του ΠΑΟΚ.

Οι γηπεδούχες μπήκαν αποφασισμένες για τη νίκη κι έχτισαν από νωρίς τις βάσεις, καθώς προηγήθηκαν με 20-11 στο 10’ και με 42-25 στο 18’, για να κλείσουν το πρώτο ημίχρονο στο +11 (44-23). Οι Θεσσαλονικιές δεν παραιτήθηκαν της προσπάθειας και μείωσαν σε 55-50 στο 30’ και σε 57-52 δύο λεπτά αργότερα, αλλά οι παίκτριες του Γιώργου Ρουμπελάκη δεν ήταν διατεθειμένες να αφήσουν τη νίκη μέσα από τα χέρια τους, «κρατώντας» το ροζ φύλλο στην Καλλιθέα.

Διαιτητές: Χαλαμπαλάκης, Γιαννακουδάκης.
Δεκάλεπτα: 19-11, 44-34, 55-50, 70-54.
Ίκαρος Καλλιθέας (Ρουμπελάκης): Σταμάτη, Καλογήρου 10, Δελή 7 (2), Αθανασίου 6 (2), Κολλάτου, Σαλιάι, Ντάναμ 15, Γιαννακοπούλου 17 (3), Πασχοπούλου, Κυριακοπούλου 15.
ΠΑΟΚ (Νανάκος): Καλομητσίνη, Τελίδου 15 (3), Βουκίσεβιτς 12, Σπανίδου 7, Βασιλειάδου 12, Έιβερι 3, Αγγελίδου 5 (1), Τσελεμπή.

Δείτε αποκλειστικά βίντεο στο Onsports TV.

Αντσελότι:« Αύριο ο Κουρτουά, με Μπάγερν θα παίξει ο Λούνιν»
Europa Conference League: O Ελ Κααμπί MVP των πρώτων ημιτελικών
EURO 2024: Η UEFA άναψε το πράσινο φως για 26 παίκτες
Μεταγραφές, Ντόρτμουντ: Τέλος ο Ρόις - Αποχωρεί στο τέλος της σεζόν