Παπαμακάριος και Γουντς νίκησαν τον Λαμπρόπουλο

Σημαντική νίκη στην προσπάθεια που κάνει για παραμονή στην πρώτη κατηγορία του ισπανικού πρωταθλήματος σημείωσε η Λαγκούν Άρο του Μανώλη Παπαμακάριου που επικράτησε 89-77 στην έδρα της για την 27η αγωνιστική, της Κανάριας, με πρωταγωνιστή τον πρώην φόργουορντ του Ολυμπιακού, Κιντέλ Γουντς.

Ο Έλληνας γκαρντ είχε 6 πόντους (01/ δίποντο, 2/4 τρίποντα), 1 ριμπάουντ και 1 ασίστ σε 28:58 λεπτά συμμετοχής, ενώ ο Γουντς είχε 25 πόντους, 10 ριμπάουντ και 2 ασίστ. Αυτή ήταν η όγδοη φετινή νίκη για τη Λαγκούν Άρο. Για τους ηττημένους που γνώρισαν τη 16η ήττα τους, ξεχώρισε ο Λέβι Ροστ με 16 πόντους, 8 ριμπάουντ και 3 ασίστ, ενώ ο Φώτης Λαμπρόπουλος είχε 15 πόντους (4/4 δίποντα, 7/9 βολές), 4 ριμπάουντ και 1 ασίστ σε 25:46 λεπτά συμμετοχής.

Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»
Άστον Βίλα - Ολυμπιακός 2-4: Αφεντικό για τον τελικό στην «OPAP Arena» με τεσσάρα