Ιταλία: Το εντυπωσιακό νικητήριο καλάθι του Θόρντον (video)

Ο Μπούτσι Θόρντον σκόραρε στα τελευταία δευτερόλεπτα και έδωσε τη νίκη με 76-75 στη Σάσαρι επί της Βαρέζε για το ιταλικό πρωτάθλημα.

Ο Αμερικανός άσος είχε 13 πόντους και 6 ριμπάουντ, αλλά έβαλε τους δύο πιο καθοριστικούς πόντους που έκριναν το νικητή της αναμέτρησης. Αυτή η νίκη διατήρησε τη Σάσαρι ζωντανή στην προσπάθεια που κάνει για την κατάληψη της πρώτης θέσης.

Δείτε το βίντεο:

Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»
Άστον Βίλα - Ολυμπιακός 2-4: Αφεντικό για τον τελικό στην «OPAP Arena» με τεσσάρα