Καλάθης: Τα έκανε… όλα!

Μια ομάδα (και συγκεκριμένα η Λοκομοτίβ Κουμπάν) μόνος του ήταν ο Νικ Καλάθης, ωστόσο δεν κατάφερε να αποτρέψει την ήττα (104-100) στην παράταση από τη Χίμκι.

Ο διεθνής πρώην άσος του Παναθηναϊκού τελείωσε τον αγώνα με 33 πόντους και εκπληκτικά ποσοστά (11/13δίπ., 2/3τρίπ., 5/6β., 3ρ., 10ασ., 1κλ., 1κοψ., 3λ.) σε 38.40 λεπτά συμμετοχής, στέλνοντας το ματς στην παράταση (83-83 κανονική διάρκεια), ωστόσο εκεί οι παίκτες του Ρίμας Κουρτινάιτις ήταν πιο ψύχραιμοι και με τους Φριτζόν, Πλάνινιτς, σε ρόλο πρώτων... βιολών πήραν το ροζ φύλλο.

Στο άλλο ματς για το ρωσικό πρωτάθλημα, η ΤΣΣΚΑ Μόσχας «ίδρωσε», αλλά κατάφερε να πάρει τη νίκη κόντρα στην Κράσνιε Κρίλια, επικρατώντας 75-72. Κορυφαίος για την ομάδα του Ετόρε Μεσίνα ο Νέναντ Κρστιτς με 20 πόντους, ενώ οι Τεόντοσιτς και Χριάπα πρόσθεσαν άλλους 12.

ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός: LIVE το ντέρμπι τίτλου της Super League
ΠΑΟΚ - Ολυμπιακός: Έντονη βροχόπτωση στην Τούμπα (vid)
Κολοσσός - Ολυμπιακός: Τραυματίστηκε ο Πετρούσεφ - Ένταση με Μπαρτζώκα (vids)
Copa America: Με εκπλήξεις η 23άδα της Βραζιλίας για την τελική φάση