Χωρίς Ξιούρα ο Πανερυθραϊκός

Δύσκολη εκτός έδρας αποστολή έχει στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής της Α2 ο Πανερυθραϊκός, καθώς δοκιμάζεται στη Ζωφριά κόντρα στην ΑΕΚ.

Οι παίκτες του Δημήτρη Χουχουλή έχουν πλήρη επίγνωση της επικίνδυνης αποστολής τους, ωστόσο εμφανίζονται αποφασισμένοι να διεκδικήσουν το μερίδιο επιτυχίας που τους αναλογεί. Στον αγώνα του πρώτου γύρου, άλλωστε, μπορεί να έχασαν αλλά εμφανίστηκαν ανταγωνιστικοί (79-80).

Η προετοιμασία του συγκροτήματος της Ερυθραίας ολοκληρώθηκε χωρίς προβλήματα τραυματισμών και με το Δημήτρη Χουχουλή να μην έχει στη διάθεσή του μόνο το Βασίλη Ξιούρα, ο οποίος υπηρετεί τη στρατιωτική θητεία του και δεν κατάφερε να εξασφαλίσει άδεια από τη μονάδα του.

Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Τα highlights του «ερυθρόλευκου» θριάμβου στο Conference League
Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»