Δεύτερη νίκη για την Γαλατά

Την δεύτερη νίκη της στο Last-16 του Eurocup πέτυχε η Γαλατάσαραι που επικράτησε της Νύμπουργκ με σκορ 62-77.

Στο πρώτο μέρος του αγώνα η Νύμπουργκ μπήκε με διάθεση να παλέψει για την πρώτη της νίκη στο Last-16 όμως κάποια λάθη λίγο πριν το ημίχρονο επέτραψαν στους Τούρκους να πάρουν το προβάδισμα(32-41).

Στο δεύτερο μισό η τουρκική ομάδα ήταν καλύτερη και παίζοντας με συνέπεια σε άμυνα και επίθεση κατάφερε να πάρει την δεύτερη νίκη της που την κρατάει ζωντανή στο κυνήγι της πρόκρισης στην επόμενη φάση.

Κορυφαίος για τους γηπεδούχους ήταν ο Τρέ Σίμμονς που πέτυχε 18 πόντους ενώ για την Γαλατάσαραι ξεχώρισαν ο Κούκιο Ερμάλ που σκόραρε 22 πόντους και ο Λούξα Άντριτς με 17 πόντους σε 14 λεπτά συμμετοχής.

Δεκάλεπτα: 19-22, 32-41, 46-57, 62-77

Χωρίς τελειωμό οι εκπλήξεις στο 8ο Motor Festival των Μεγάρων
Επίσημο: Στην Μπαρτσελόνα ο Χάνγκα!
Eurobasket 2017: Οκτώ underdogs που αξίζουν την προσοχή μας
Δημήτρης Τραμπάκουλας: «Ενα εκατ. ευρώ θα μπουν στην Ελλάδα από το Παγκόσμιο πρωτάθλημα»
Ζωή Λάσκαρη: Το τελευταίο χειροκρότημα στην αγαπημένο ηθοποιό
117 Υποτροφίες Σπουδών στις 13 Περιφέρειες της Ελλάδας από το IEK ΑΛΦΑ & το Mediterranean College
Σεισμός Ιταλία: Δύο νεκροί και δεκάδες τραυματίες - Παιδιά θαμμένα στα ερείπια
O Βασίλης Δήμας στο «τιμόνι» του «Posidonio»