NBA: «Κράτησε» τους Μπακς ο «τριπλός» Αντετοκούνμπο, «σκότωσε» τους Κινγκς ο Λίλαρντ (vids)
Twitter / Giannis Antetokounmpo

NBA: Τη νίκη 143-143 με buzzer beater του Νταμιάν Λίλαρντ πανηγύρισαν οι Μπακς επί των Κινγκς, σ’ ένα ματς που ο Γιάννης Αντετοκούνμπο «κράτησε» τα «Ελάφια» με triple double.

Ο Έλληνας σούπερ σταρ ήταν ο παίκτης που κράτησε τους γηπεδούχους στο παιχνίδι, έχοντας 27 πόντους, 10 ριμπάουντ και άλλες τόσες ασίστ, έχοντας ακόμα και 3 κλεψίματα και 4 λάθη σε 40:23 που βρέθηκε στο παρκέ, ωστόσο, ο «Dame» ήταν αυτός που έδωσε τη νίκη με buzzer beater στο τέλος της παράτασης.

Ο Νταμιάν Λίλαρντ τελείωσε τον αγώνα με 29 πόντους, με τον Μαλίκ Μπίσλι να έχει 23 πόντους, ο Μπρουκ Λόπεζ πρόσθεσε 17 και 22 σημείωσε ο Μπόμπι Πόρτις. Από την άλλη πλευρά, ο Σάσα Βεζένκοφ βρέθηκε για 6 λεπτά στο παρκέ με απολογισμό 4 πόντους και 1 ριμπάουντ, με τον Σαμπόνις να είναι ο πρώτος σκόρερ με 21 πόντους και είχε ακόμα 15 ασίστ και 13 ριμπάουντ.

Τα δωδεκάλεπτα: 32-37, 68-66, 95-91, 128-128 (κ.α.), 143-142