NBA: Στα νοκ άουτ του in season οι Μπακς - «Διπλό» στο Μαϊάμι με Αντετοκούνμπο και Λίλαρντ (videos)
Twitter / Giannis Antetokounmpo

NBA: Την παρουσία τους στα νοκ άουτ του in season tournament εξασφάλισαν οι Μπακς μετά τη νίκη του 131-124 επί των Χιτ στο Μαϊάμι.

Μεγάλοι πρωταγωνιστές για τα «Ελάφια» ήταν οι Γιάννης Αντετοκούνμπο και Νταμιάν Λίλαρντ, οι οποίοι «υπέγραψαν» την πρόκριση στην επόμενη φάση του in season tournament.

Ο Έλληνας σούπερ σταρ βρέθηκε στο παρκέ για 40 λεπτά και είχε double double με 33 πόντους και 10 ριμπάουντ. Δύο λιγότερους πόντους σημείωσε ο Νταμιάν Λίλαρντ, καθώς είχε 31 και ακόμα 4 ριμπάουντ και 9 ασίστ.

Καθοριστικός ήταν και ο Κρις Μίντλετον, ο οποίος είχε 17 πόντους και έδωσε προβάδισμα 120-118 σε κρίσιμη καμπή του ματς, ενώ ο Μπίζλι σημείωσε 16 πόντους.

Για τους γηπεδούχους, πρώτος σκόρερ ήταν ο Αντεμπάγιο με 31 πόντους και τον ακολούθησαν οι Λάουρι με 21 πόντους και Ρίτσαρντσον με 20 πόντους, αλλά δεν μπόρεσαν να αλλάξουν τα δεδομένα.

Σακραμέντο Κινγκς - Γκόλντεν Στέιτ Ουόριορς 124-123

Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»
Άστον Βίλα - Ολυμπιακός 2-4: Αφεντικό για τον τελικό στην «OPAP Arena» με τεσσάρα