NBA: «Διπλό» με ανατροπή οι Λέικερς - Όλα τα αποτελέσματα (videos)

Μεγάλο «διπλό» με τρομερή ανατροπή πανηγύρισαν οι Λέικερς, 121-116 επί των Πίστονς στο Ντιτρόιτ, τη στιγμή που οι Ουόριορς επικράτησαν και των Ράπτορς (119-104). Όλα τα αποτελέσματα του NBA.

Επεισοδιακό ήταν το ματς στο Ντιτρόιτ. Οι Αϊζάια Στιούαρτ και ΛεΜπρόν Τζέιμς είχαν μία… ιδιαίτερη στιγμή, η οποία έφτασε κοντά να… τινάξει το ματς στον αέρα, αλλά η παρέμβαση των πιο ψύχραιμων ηρέμησε τα πνεύματα. Οι Πίστονς ήταν καλύτεροι στο παρκέ, για το μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα, όμως, στην τελευταία περίοδο, ένα ξέσπασμα των Λέικερς τους χάρισε την 9η νίκη τους (121-116) σε 18 αναμετρήσεις.

Πρώτος σκόρερ για τους νικητές ήταν ο Ντέιβις με 30 πόντους, έχοντας και 10 ριμπάουντ, ενώ τον… ακολούθησε ο Ουέστμπρουκ με 26 πόντους και 10 ασίστ. Αντίθετα, ο «βασιλιάς» έμεινε στους 10 πόντους για τα 21 λεπτά που αγωνίστηκε.

Από εκεί και πέρα, ασταμάτητοι δείχνουν οι Ουόριορς. Το «συγκρότημα» του Γκόλντεν Στέιτ επιβλήθηκε 119-104 των Ράπτορς, με τους Ουίγκινς και Πολ να σημειώνουν τους 65 πόντους (33 ο πρώτος και 32 ο δεύτερος) των νικητών.

Πλέον, οι «Πολεμιστές» έχουν ρεκόρ 15-2 στο φετινό πρωτάθλημα του NBA, την στιγμή που η ομάδα του Τορόντο βρίσκεται στο 8-10.