Σίξερς-Πίστονς 109-99: Ο Εμπίντ «κατάπιε» Ντράμποντ και... Ντιτρόιτ! (vids)

Στη μονομαχία δύο εκ των κορυφαίων ψηλών στο ΝΒΑ, ο Τζοέλ Εμπίντ κυριάρχησε κόντρα στον Αντρέ Ντράμποντ!

Οι Σίξερς επικράτησαν 109-99 των Πίστονς, με τον Καμερουνέζο σέντερ να σημειώνει 39 πόντους (10/18 σουτ, 18/23 βολές) και να μαζεύει 17 ριμπάουντ σε 34 λεπτά! Ο Εμπίντ έκανε μια εξωπραγματική εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο, όπου είχε 32 πόντους (7/8διπ., 1/1τρ.) και 8 ριμπάουντ, συμβάλλοντας τα μέγιστα ώστε η διαφορά να φτάσει στο +22 (69-47)!

Ο Ντράμοντ από την πλευρά του ήταν απογοητευτικός, έχοντας 8 πόντους με 3/8 σουτ και 2/5 βολές, 9 ριμπάουντ και μια ασίστ σε 21 λεπτά. Κάπως έτσι ο Μπλέικ Γκρίφιν έμοιαζε να παλεύει μόνος του, τελειώνοντας το ματς με 38 πόντους (12/21 σουτ, 12/16 βολές), 13 ριμπάουντ και 6 ασίστ.

Με αυτή τη νίκη η Φιλαδέλφια διατήρησε το αήττητο στην έδρα της, έχοντας πλέον 6-0.

Joel Embiid Full Highlights 2018.11.03 76ers vs Pistons - 39 Pts, 17 Rebs!

Blake Griffin Full Highlights 2018.11.03 76ers vs Pistons - 38 Pts, 13 Rebs, 6 Asts!

Επεισόδια στα Άνω Λιόσια - Ήρθαν στα χέρια οπαδοί του Ηρακλή και του Πανιωνίου (vid)
Πόλο: Εύκολα στον τελικό ο Ολυμπιακός
ΠΑΟΚ: Τίτλος αφιερωμένος στον Ιβάν Σαββίδη