NBA: «Βασιλιάς» LeBron, «πρίγκιπας» ο Γιάννης (videos)

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ήταν και πάλι εξαιρετικός, όμως οι Cavaliers ήταν αυτοί που πήραν τη νίκη με 113-104 στο Cleveland.

Για ακόμη μια φορά φέτος, η «μονομαχία» μεταξύ James και «Greek Freak» ήταν αυτή που τράβηξε τα βλέμματα.

Leave It All On The Court. #OwnTheFuture

Δημοσιεύτηκε από Milwaukee Bucks στις Τετάρτη, 23 Μαρτίου 2016

Από τη μία ο «King» έπαιξε 37 λεπτά και σκόραρε 26 πόντους με 9/22 σουτ, κατέβασε 6 ριμπάουντ και μοίρασε 8 ασίστ. Από την άλλη ο Γιάννης Αντετοκούνμπο έπαιξε 39 λεπτά για να σκοράρει 24 πόντους με 11/16 δίποντα και 2/2 βολές, να μαζέψει 6 ριμπάουντ, να μοιράσει 6 ασίστ και να κάνει ένα μπλοκ. Μάλιστα αυτό το «στοπ» ήταν στον LeBron James, που τελικά ήταν εκείνος που χαμογέλασε, καθώς οι Cavaliers πήραν τη νίκη με 113-104.

Φοίνιξ Σανς - Λος Άντζελες Λέικερς (16-22 31-25 36-27 36-33) 119-107

Γκόλντεν Στέιτ Γουόριορς - Λος Άντζελες Κλίπερς (23-28 28-21 30-23 33-26) 114-98

Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Παναθηναϊκός AKTOR - Μακάμπι και τη Μαρία Σάκκαρη
Με... Super Χίροου το Μαϊάμι «λύγισε» τους Σέλτικς κι έκανε το break στη Βοστώνη
Παναθηναϊκός AKTOR – Μακάμπι Τελ Αβίβ: «Τελικός» για την ισοφάριση στο ΟΑΚΑ - Η ώρα και το κανάλι