Ανατροπή οι Σέλτικς

Οι Μπόστον Σέλτικς κέρδισαν έναν «χαμένο» αγώνα στην έδρα των Νιου Γιορκ Νικς με 96-86.

Η ομάδα της Νέας Υόρκης είχε προβάδισμα 51-37 στο ημίχρονο, αλλά οι Σέλτικς κατάφεραν να ανατρέψουν την εις βάρος τους κατάσταση στο δεύτερο μισό της αναμέτρησης. Μάλιστα, οι φιλοξενούμενοι πήραν για πρώτη φορά το προβάδισμα λίγα λεπτά πριν το τέλος του ματς και τελικά έφτασαν στο πολύτιμο W.

Πολυτιμότερος παίκτης του αγώνα ήταν ο Κέβιν Γκαρνέτ, ο οποίος πέτυχε 24 πόντους και μάζεψε 11 ριμπάουντ. Σημαντική συμβολή στην νίκη είχε και ο Πολ Πιρς με 21 πόντους. Από την άλλη, ο Αμάρε Στουντεμάιρ είχε 16 πόντους και ένδεκα ριμπάουντ, ο Τσάνσι Μπίλουπς σημείωσε 21 πόντους και ο Καρμέλο Άντονι έφτασε στους 22. Κανένας τους δεν κατάφερε να κρατήσει μπροστά στο σκορ τους Νικς.

Οι νικητές θα συνεχίσουν την μάχη της πρώτης θέσης της Ανατολής με τους Μπουλς , ενώ η ομάδα της Νέας Υόρκης συνεχίζει τις ήττες σε αρκετά κρίσιμο σημείο της regular season.

Χιμένεθ: «Να τα δίνουμε όλα στο γήπεδο»
Παναθηναϊκός: Μπήκε ο Βιγιαφάνιες
Premier League: Εκεί συνεχίζει ο Μάρκο Σίλβα!
Φιορεντίνα: «Αντίο» με δάκρυα από Ροντρίγκες
Λουκάς Παπαδήμος: Παραμένει στην Εντατική - Εξιτήριο πήραν οι συνοδοί του