Με 37 ασίστ οι Νάγκετς

Με εξαιρετική εμφάνιση στην επίθεση, οι Ντένβερ Νάγκετς επέστρεψαν στις νίκες κερδίζοντας με 123-115 τους Νιου Τζέρζεϊ Νετς.

Συνολικά οι γηπεδούχοι άθροισαν 37 ασίστ, κάτι που πιστοποιεί την ομαδική τους διάθεση, αφού είναι η καλύτερή τους σχετική επίδοση φέτος. Δώδεκα ήταν του Αντρέ Μίλερ, ο οποίος είχε ισάριθμους πόντους, ενώ ο Ρούντι Φερνάντεθ μοίρασε οκτώ. Από την πλευρά του, ο Κώστας Κουφός δεν πήρε χρόνο συμμετοχής.

Όλα αυτά ενώ ο Τάι Λόουσον παραχώρησε την θέση του στον Μίλερ. Άλλωστε ο βασικός γκαρντ των Νάγκετς αντιμετωπίζει πρόβλημα στο δεξί του πόδι, ενώ ακολουθεί κρίσιμος αγώνας με τους Μαϊάμι Χιτ. Συνολικά ξεχώρισαν οι 22 πόντοι του Ντάριο Γκαλινάρι, ενώ ο Άαρον Αφλάλο πέτυχε 19.

Πλέον οι Νάγκετς έχουν ρεκόρ 7-4 και υποχρέωσαν τους Νετς να γνωρίσουν την ένατη τους ήττα σε 11 παιχνίδια. Πάντως, οι φιλοξενούμενοι είχαν σε καλή βραδιά τον Τζόρνταν Φάρμαρ με 26 πόντους σε 22 λεπτά, κάτι που αντιστοίχισε για τους Νάγκετς ο Κόρεϊ Μπρούερ με 19  πόντους σε 17 λεπτά.

Ακόμα, 23 πόντους σημείωσε ο Άντονι Μόροου με 5/9 τρίποντα, ενώ ο Ντερόν Ουίλιαμς σταμάτησε στους 16 με 3/5 τρίποντα και 13 ασίστ. Γενικά οι δύο ομάδες έδειξαν αδυναμίες στην άμυνα, αλλά έβρισκαν εύκολα στόχο στο αντίπαλο καλάθι με τους γηπεδούχους να καταλήγουν νικητές.

ΑΕΚ: Κατάληψη… οπαδών στο Δημαρχείο