«Ανακούφισαν» τους Κινγκς

Μετά τους Ουάσινγκτον Ουίζαρντς, οι Τορόντο Ράπτορς... πρόσφεραν μία πολυπόθητη νίκη στους Σακραμέντο Κινγκς χάνοντας με 98-91 εντός έδρας.

Φαίνεται πως οι Ράπτορς έχουν αναλάβει τον ρόλο του... ανακουφιστή στην φετινή σεζόν, αφού μόλις χθες οι Ουίζαρντς πέτυχαν την πρώτη τους φετινή νίκη σε βάρος τους, ενώ απόψε οι «βασιλιάδες» πήραν την πρώτη τους φετινή νίκη μακριά από την έδρα τους. Πάντως υπάρχει ελαφρυντικό, αφού ο καναδικός σύλλογος ολοκλήρωσε σειρά τριών παιχνιδιών σε ισάριθμες ημέρες.

Ο Ντε Μάρκους Κάζινς έκανε το καλύτερο παιχνίδι της καριέρας του με 21 πόντους και 19 ριμπάουντ, αλλά υστέρησε στο σκοράρισμα απέναντι στον Ταϊρίκ Έβανς, ο οποίος σημείωσε 29 πόντους στο Air Canada Centre. Αυτή ήταν η πρώτη νίκη των Κινγκς στο Τορόντο ύστερα από επτά διαδοχικές αποτυχίες από το... 2004.

Ακόμα, ο Αϊσάια Τόμας είχε είκοσι πόντους, με δώδεκα στο κρίσιμο τέταρτο 12λεπτο. Από την άλλη, ο Λεάντρο Μπαρμπόσα σημείωσε 24 πόντους στο καλύτερό του φετινό ματς, αλλά οι Ράπτορς γνώρισαν την έβδομη τους ήττα σε 11 παιχνίδια. Ακριβώς το ίδιο ρεκόρ (4-7) έχουν πλέον οι Κινγκς.

Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας (21/9)
Οριστικό το σοκ: Πέντε μήνες εκτός ο Λουτσιάνο!
Τρίκαλα: Φιλική νίκη με... μεταγραφή
Γκαζιαντέπ-ΠΑΟΚ 80-66: «Καμπανάκι» κινδύνου!
Είδηση - «βόμβα»: Αλλάζουν τα όρια ταχύτητας στις Εθνικές Οδούς!
Νέες σοκαριστικές λεπτομέρειες: Οι οδηγίες του GPS προκάλεσαν το πολύνεκρο τροχαίο στη Θεσσαλονίκη;
Σεισμός Μεξικό: Δεκάδες νεκροί και εγκλωβισμένοι σε φλεγόμενα κτήρια (pics+vid)
Ανείπωτη τραγωδία: Νεκροί τρεις νέοι σε τροχαίο στο κέντρο της Θεσσαλονίκης