Μουντομπάσκετ 2014: Τα... πιστόλια του Μπογκντάνοβιτς! (photo)

Εκπληκτικός ήταν για ακόμη ένα παιχνίδι της Σερβίας στο Παγκόσμιο Κύπελλο Μπάσκετ 2014 της Ισπανίας ο Μπόγκνταν Μπογκντάνοβιτς, ο οποίος «βομβάρδισε» και τη Γαλλία στον δεύτερο ημιτελικό της διοργάνωσης.

Ο 22χρονος φόργουορντ της Φενέρμπαχτσε Ούλκερ είχε πολύ καλά ποσοστά ευστοχίας και κόντρα στους Γάλλους με 16 πόντους (4/5 σουτ εντός πεδιάς, 2/2 δίποντα, 2/3 τρίποντα και 3/4 βολές), 1 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 1 κλέψιμο για να συγκεντρώσει 13 βαθμούς στο σύστημα αξιολόγησης σε 26:31 λεπτά συμμετοχής.

Μάλιστα, ήδη έχει βγει το όνομα από το φετινό Μουντομπάσκετ 2014 στον παίκτη, ο οποίος εμφανίζεται σε αρκετά βίντεο και φωτογραφίες να κρατάει... πιστόλια, όπως η εικόνα που μπορείτε να δείτε και εσείς παρακάτω και... έχει σαρώσει στο διαδίκτυο.

Δείτε τη φωτογραφία:

Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»
Άστον Βίλα - Ολυμπιακός 2-4: Αφεντικό για τον τελικό στην «OPAP Arena» με τεσσάρα