Παναθηναϊκός - Φενέρμπαχτσε: Τα εγκλήματα που έκλεψαν τη νίκη (video+photos)

Το τρίποντο που έστειλε το ματς Παναθηναϊκός - Φενέρμπαχτσε στην παράταση δεν έπρεπε να μετρήσει ποτέ.

Ο Παναθηναϊκός κρατούσε τη νίκη στα χέρια του λίγα δευτερόλεπτα πριν από το τέλος του αγώνα με τη Φενέρ, όντας μπροστά στο σκορ με 78-75 και έχοντας την επίθεση, αλλά η διαιτητική τριάδα είχε διαφορετικά σχέδια.

Οι Τούρκοι έκλεψαν και ο Γκούντουριτς ισοφάρισε με τρίποντο, ωστόσο νωρίτερα είχε πατήσει τη γραμμή, χωρίς να σφυριχθεί η παράβαση.

Σαν να μην έφτανε αυτό, στην επόμενη φάση ο Μπούκερ έκανε φάουλ στον Πονίτκα, ο Γκαρσία δεν το έδωσε ΠΟΤΕ και το ματς πήγε στην παράταση.