Γιασικεβίτσιους: «Είχαμε προβλήματα στο να μείνουμε σταθερά καλοί και στα 40 λεπτά»

Στην αδυναμία της ομάδας του να παρουσιάσει σταθερά καλή αγωνιστική εικόνα σε ολόκληρη την αναμέτρηση με τον Παναθηναϊκό, στάθηκε σε δηλώσεις του ο προπονητής της Μπαρτσελόνα, Σαρούνας Γιασικεβίτσιους.

Αναλυτικά όσα δήλωσε ο προπονητής της Μπαρτσελόνα:

«Συγχαρητήρια στους παίκτες μας για την πολύ καλή δουλειά και συγχαρητήρια στον κόσμο μας για τη στήριξη και φυσικά συγχαρητήρια στον κόσμο του Παναθηναϊκού που σημαίνει πολλά για μένα.

Μετά τη δύσκολη νίκη στο Μονακό είχαμε ένα άλλο δύσκολο ματς που έπρεπε να δώσουμε και που είχαμε πίεση. Σε κάποια σημεία του παιχνιδιού ήμασταν εκπληκτικοί στην επίθεση και σε κάποια σημεία τρομεροί στην άμυνα. Αλλά είχαμε προβλήματα στο να μείνουμε σταθερά καλοί και στα 40 λεπτά, αλλά αυτό είναι που προσπαθούμε».

Ο... τελικός ΠΑΟΚ - ΑΕΚ κι ο «μύθος» Πετρούνιας: Τα πρωτοσέλιδα των αθλητικών εφημερίδων
NBA: Πιο σκληροί οι Μάβερικς σε επεισοδιακό ματς, θυρίαρχοι Τίμπεργουλφς – Δείτε τα highlights
NBA: Ήττα των Μπακς σε τρομερό ματς, 2-1 οι Πέισερς! – Ξανά εκτός ο Γιάννης Αντετοκούνμπο