Κασελάκης: «Παίρνουμε την ευθύνη-Πρέπει να βρεθεί λύση για τα εκτός έδρας»

Αρμάνι Μιλάνο-Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ: Για τη βαριά ήττα στο Μιλάνο και το 0/8 μακριά από το ΟΑΚΑ μίλησε ο Λεωνίδας Κασελάκης

Οι «πράσινοι» δεν τα κατάφεραν ούτε τώρα να πάρουν τη νίκη μακριά από το ΟΑΚΑ και παρά το καλό ξεκίνημα στο Μιλάνο η καταστροφική τρίτη περίοδος οδήγησε τον Παναθηναϊκό στην 11η ήττα σε 15 αγωνιστικές στην Euroleague.

Ο Λεωνίδας Κασελάκης, που είχε θετική παρουσία κόντρα στην Αρμάνι μίλησε για τα δύο πρόσωπα που παρουσίασαν, ενώ στάθηκε και στη σημασία του κόσμου.

Αναλυτικά όσα είπε στην κάμερα της «NOVA»:

«Κάναμε ένα πολύ καλό πρώτο ημίχρονο. Ίσως μας αδικεί και το σκορ. Κάναμε το Μιλάνο να έχει αργές επιστροφές, βρήκαμε ελεύθερα σουτ κάποια μπήκαν κάποια όχι. Είχαμε πολύ καλή κίνηση και κυκλοφορία της μπάλας. Στο δεύτερο γίναμε στατικοί, δεν καταφέραμε να βρούμε λύσεις και γι αυτό μεγάλωσε η διαφορά. Μπορεί να επηρεάζουν τα προβλήματα, αλλά δεν θέλουμε δικαιολογίες. Παίρνουμε την ευθύνη.

Έχουμε ένα σημαντικό παιχνίδι σε 48 ώρες και πρέπει να είμαστε συγκεντρωμένοι για μεγαλύτερο διάστημα. Ο κόσμος στο ΟΑΚΑ μας δίνει δύναμη, αλλά πρέπει να λύσουμε το πρόβλημα με τα εκτός έδρας παιχνίδια. Χρειάζεται περισσότερη ενέργεια για να αντισταθμίσουμε την ποιότητα των αντιπάλων. Ευχαριστούμε στον κόσμο, οι οπαδοί μας έχουν δείξει ότι δεν μας αφήνουν μόνους και θα προσπαθήσουμε να τους το ανταποδώσουμε».