Ιτούδης: «Θα μπορούσαμε να διαχειριστούμε καλύτερα την κατάσταση»

ΤΣΣΚΑ: Την ήττα της ΤΣΣΚΑ από την Μπαρτσελόνα σχολίασε ο κόουτς Ιτούδης, τονίζοντας πως χάθηκε η συγκέντρωση της ομάδας του

Η Μπαρτσελόνα άντεξε στον «βομβαρδισμό» τριπόντων της ΤΣΣΚΑ Μόσχας στην τρίτη περίοδο και με εξαιρετική εμφάνιση στο τέταρτο δεκάλεπτο επικράτησε 81-73 των Ρώσων.

Ο Δημήτρης Ιτούδης μίλησε για την ήττα της ομάδας του στη Βαρκελώνη και το «κακό» τέταρτο δεκάλεπτο.

Αναλυτικά όσα ανέφερε ο Έλληνας τεχνικός μετά το τέλος του ντέρμπι:

«Χάσαμε την συγκέντρωσή μας στο δεύτερο δεκάλεπτο. Αυτό το 25-14 μας πόνεσε. Μιλήσαμε στο ημίχρονο για το πώς πρέπει να παίξουμε. Στο τρίτο δεκάλεπτο είχαμε συγκεκριμένη στρατηγική στην άμυνα και στην επίθεση, όμως η Μπαρτσελόνα μας πίεσε πολύ στο +10. Θα μπορούσαμε να διαχειριστούμε καλύτερα την κατάσταση».

Ποδοσφαιριστής της χρονιάς στην Premier League ο Φόντεν
Premier League: «Αγκαλιά» με τον τίτλο η Μάντσεστερ Σίτι, ελπίζει σε… θαύμα η Άρσεναλ
Κλοπ: Άνοιξε Instagram με συγκινητικό μήνυμα προς τον κόσμο της Λίβερπουλ - «Ήταν μια ερωτική σχέση»
AEK: Η όμορφη «κιτρινόμαυρη» ιστορία του Τάσου με τη φανέλα του Σαμπανάτζοβιτς