Μπασκόνια-Ζαλγκίρις 60-74: Την έπνιξε και πήρε το διπλό

Η Ζαλγκίρις Κάουνας «έπνιξε» την Μπασκόνια στην τρίτη περίοδο, όταν έτρεξε επιμέρους σκορ 21-10, φτάνοντας άνετα στο τελικό 74-60 στη χώρα των Βάσκων.

Με το αποψινό «διπλό» οι Λιθουανοί βελτίωσαν το ρεκόρ τους σε 10-15, συνεχίζοντας να κάνουν όνειρα οκτάδας, εν αντιθέσει με την Μπασκόνια που έχασε έδαφος (9-16).

Πρώτος σκόρερ ήταν ο Ουλάνοβας με 15 πόντους, με τον Λεκαβίτσιους να είχε 13π. και τον ΛεΝτέι 11π.

Από τους Βάσκους, που έπεσαν στο 9-16, ξεχώρισε ο Κρίστον με 17 πόντους, ενώ άλλους 12π. είχε ο Σενγκέλια.

Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Τα highlights του «ερυθρόλευκου» θριάμβου στο Conference League
Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»