Από… μηχανής θεός ο Ρούντι για την Ρεάλ

Με μεγάλο σουτ του Ρούντι Φερνάντεθ η Ρεάλ συνέχισε το νικηφόρο σερί της επικρατώντας της Μπασκόνια με 75-73.

Η Ρεάλ τα… χρειάστηκε κόντρα στην Μπασκόνια αλλά με εύστοχο σουτ του Ρούντι Φερνάντεθ 2'' πριν τη λήξη του αγώνα, πανηγύρισε με 75-73. Το πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με την «Βασίλισσα» στο +1 (18-17) αλλά η Μπασκόνια πέρασε στην… επίθεση. Οι φιλοξενούμενοι είχαν τις απαντήσεις, χάρη στους Μπομπουά και Σενγκέλια, για το 34-34 του πρώτου μέρους.

Την τρίτη περίοδο οι Βάσκοι έκαναν την ανατροπή στο σκορ και ήρθε το 59-61 της τρίτης περιόδου. Η Ρεάλ στο τελευταίο δεκάλεπτο αντέδρασε, μείωσε σε 71-72 (37') και ο Ρούντι Φερνάντεθ με σουτ από τη γωνία έγραψε το 75-73, το οποίο ήταν και το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα.

Τα δεκάλεπτα: 18-17, 34-34, 59-61, 75-73.

Ο «τελικός της χρονιάς» στην Μπολόνια για τον Παναθηναϊκό AKTOR - Η ώρα και το κανάλι
Σεπόλια: Ένοχος για βιασμό, αθώος για εμπορία ο Ηλίας Μίχος - Αθώα για μαστροπεία η μητέρα
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Βίρτους - Παναθηναϊκός AKTOR και Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ
Λέστερ: Απολύθηκε ο προπονητής της γυναικείας ομάδας λόγω σχέσης με παίκτρια