«Βύθισε» την Αρμάνι Μιλάνο ο Ερυθρός Αστέρας

Επιστροφή στις νίκες για τον Ερυθρό Αστέρα κόντρα στην Αρμάνι Μιλάνο με 91-88 η οποία παραμένει στον πάτο της βαθμολογίας.

Στην 11η θέση της βαθμολογίας με 6-9, μαζί με τη Μπάμπεργκ, ανέβηκε ο Ερυθρός Αστέρας που επικράτησε της Αρμάνι Μιλάνο με 91-88. Αντίθετα οι Ιταλοί υποχώρησαν στο 4-11, παραμένοντας στην τελευταία της βαθμολογίας.

Οι φιλοξενούμενοι αιφνιδίασαν την Αρμάνι Μιλάνο και προηγήθηκαν με διψήφια διαφορά πόντων. Ωστόσο ο Τζόρνταν Θίοντορ έδωσε λύσεις στην επίθεση της Αρμάνι ενώ πήρε πόντους πίσω από τα 6μ.75 με τους Μπερτάνς, Καλνιέτις και μείωσε στο 40-45 με το οποίο ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο.

Η Αρμάνι στη συνέχεια δεν επέτρεψε στον Ερυθρό Αστέρα να ξεφύγει στο σκορ, κλείνοντας την τρίτη περίοδο στο 60-61. Στη συνέχεια ο Φελντέιν πήρε την ομάδα στην πλάτη του. Πέτυχε μεγάλο καλάθι για το 83-85 ενώ διαμόρφωσε το 86-89 στα 8" από τη γραμμή των βολών και ο Ερυθρός Αστέρας πανηγύρισε τη νίκη με το τελικό 88-91.

Τα δεκάλεπτα: 15-29, 40-45, 60-61, 88-91.

Stoiximan Super League: Τα ντέρμπι «παίζουν» στην COSMOTE TV
Αναβλήθηκε το Παναθηναϊκός AKTOR - Προμηθέας λόγω του ΑΕΚ-Ολυμπιακός
Οι διαιτητές των playoffs: Σλοβένος στο ΑΕΚ - Ολυμπιακός, Δανός στο Παναθηναϊκός - ΠΑΟΚ
Κύπελλο Ελλάδας, Παναθηναϊκός - Άρης: Τελικό με 8.000 κόσμο για κάθε ομάδα θέλει ο Καρυπίδης