Ο Ροστέστι έβγαλε νοκ άουτ τη Μακάμπι

Τη νίκη με 87-84 κόντρα στην Μακάμπι πήρε ο Ερυθρός Αστέρας κόντρα στη Μακάμπι Τελ Αβίβ.

Η Μακάμπι είχε τον έλεγχο του αγώνα, όμως, ο Ερυθρός Αστέρας το γύρισε τούμπα και πήρε το θρίλερ με 87-84.

Ο Ροστέτσι (22π.) ήταν καθοριστικός για τους γηπεδούχους καθώς ήταν αυτό που πέτυχε το κρίσιμο καλάθι όταν η μπάλα «έκαιγε» κάνοντας το 86-84 15'' πριν το τέλος.

Το τρίποντο που επιχείρησε ο Τόμας στην αμέσως επόμενη επίθεση βρήκε σίδερο και ο Γιοβάνοβιτς με 1/2 βολές διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Με τη νίκη αυτή ο Ερυθρός Αστέρας έκανε το 2-2 στην Ευρωλίγκα, ενώ οι Ισραηλινοί μετά από το 2-0 υποχώρησαν κι αυτοί στο 2-2.

Τα δεκάλεπτα: 19-24, 39-49, 62-61, 87-84

Εθνική και Παναθηναϊκός είναι ΕΝΑ
Λιβάγια: «Με φτιάχνει το γκολ»
Απίστευτη επίθεση Έλληνα καθηγητή σε Αντετοκούνμπο! «Μας ζάλισε ο μαύρος»! (photo+video)
Έμπρακτη στήριξη στην επίσημη αγαπημένη: Με παίκτες του Παναθηναϊκού η Εθνική!
Καρχαρίας τριών μέτρων στην Ελλάδα - Δείτε σε ποια περιοχή εντοπίστηκε! (photos)
Walk this way for W.I.N. HELLAS
Κοινωνικό μέρισμα: Τι αλλάζει στα κριτήρια, ποιοι το δικαιούνται και πώς θα πάρουν τα χρήματα
Κοινωνικό μέρισμα: Κατατέθηκε στη Βουλή - Οι λεπτομέρειες για τα κριτήρια και τους δικαιούχους