Πασκουάλ: «Στεναχωρημένος για τους οπαδούς, από τις πιο δύσκολες στιγμές της καριέρας μου»

Ο Τσάβι Πασκουάλ ήταν απογοητευμένος μετά τον αποκλεισμό του Παναθηναϊκού Superfoods από την Φενέρμπαχτσε.

Αναλυτικά τα όσα είπε ο Καταλανός τεχνικός στη συνέντευξη Τύπου:

«Πρώτα απ’ όλα θέλω να πω συγχαρητήρια στη Φενέρμπαχτσε, είναι πολύ ξεκάθαρο το αποτέλεσμα. Είναι 3-0 κι αυτό σημαίνει ότι παίξανε καλύτερα από μας αλλά από την πλευρά μας πρέπει να σκεφτούμε λίγο γενικά, γιατί ήρθαμε στα play offs σε μία άριστη κατάσταση, μετά από πέντε νίκες στη σειρά. Είχαμε παρουσιάσει μία εξαιρετική χημεία, παίζαμε πολύ καλά και στο πρώτο ματς των play offs με τη Φενέρ ξεκινήσαμε έτσι, όπως ακριβώς είχαμε τελειώσει την κανονική περίοδο, ακολουθώντας αυτόν τον τρόπο. Παίξαμε πολύ καλά στα πρώτα 20 λεπτά σε άμυνα και επίθεση και όλα ξεκίνησαν όταν χάσαμε εκείνο το ματς έχοντας τη διαφορά από 16 πόντους. Είναι απίστευτο αυτό που συνέβη στο δεύτερο ημίχρονο και μετά από αυτό η ομάδα της Φενέρ έπαιξε με μεγάλη αυτοπεποίθηση και εμείς παιχνίδι με παιχνίδι παίξαμε με όλο και λιγότερη αυτοπεποίθηση.