Ομπράντοβιτς: «Δεν τέλειωσε τίποτα»

Απόλυτα ικανοποιημένος ήταν ο Ζέλικο Ομπράντοβιτς μετά το «μπρέικ» της Φενέρμπαχτσε στην έδρα του Παναθηναϊκού Superfoods.

Αναλυτικά τα όσα είπε ο Σέρβος προπονητής στη συνέντευξη Τύπου:

«Τα παιχνίδια των πλέι οφ είναι πάντοτε δύσκολα και ξεχωριστά και ειδικά για εμένα, είναι κάτι που δεν θα ήθελα να συμβεί, να παίξω μία σειρά με τον Παναθηναϊκό και είναι σημαντική η φορτισή. Για μία ακόμα φορά θα ήθελα να ευχαριστήσω τον κόσμο για την υποδοχή που μου επιφύλαξε. Όσο για το παιχνίδι το πρώτο ημίχρονο ήταν πολύ κακό για εμάς. Δεν παίξαμε άμυνα και δεν κάναμε φάουλ και δώσαμε εύκολα καλάθια κι αυτό είπα στους παίκτες μου στο ημίχρονο. Ο Παναθηναϊκός σκόραρε μόνο 16 πόντους στο δεύτερο ημίχρονο, αυτό δεν είναι φυσιολογικό αλλά συμβαίνει σ’ έναν αγώνα. Παίξαμε πιο επιθετική άμυνα στο δεύτερο μέρος κι αυτο το είπα στους παίκτες μου. Πετύχαμε ορισμένα εύκολα καλάθια στο τρανζίσιον, ενώ μέσω της επιθετικότητάς μας και της άμυνάς μας καταφέραμε να γυρίσουμε τον αγώνα. Ελπίζω ότι οι παίκτες μου τώρα καταλαβαίνουν ότι αυτά είναι σημαντικά για παιχνίδια κόντρα στον Παναθηναϊκό. Είναι δύσκολο και για εμάς και για τον Παναθηναϊκό, δεν αλλάζει κάτι μετά την πρώτη νίκη, καθώς χρειάζονται τρεις για να πάει κάποιος στο Φάιναλ Φορ. Την Πέμπτη περιμένω ένα δύσκολο και σκληρό παιχνίδι για εμάς».

Διαβάστε περισσότερα στο Leoforos.gr

Super League: Ο Γερμανός Σρέντερ ορίστηκε στο ΠΑΟΚ - ΑΕΚ | Οι διαιτητές της αγωνιστικής
Μαρία Σάκκαρη: Πρόκριση στη Μαδρίτη με κυριαρχική εμφάνιση
Γιαννακόπουλος: Mην υπάρξουν αντιδράσεις για τη διαιτησία - Δική μου δουλειά να διασφαλίσω το 50-50
Μακάμπι Τελ Αβίβ: Αλλαγή έδρας για τα ματς με τον Παναθηναϊκό AKTOR και με περισσότερους φιλάθλους