Μπαρτσελόνα -Γαλατασαράι 62-69: Οι Τούρκοι αποτέλειωσαν τους Ισπανούς

Η Γαλατασαράι άλωσε την Βαρκελώνη επικρατώντας της Μπαρτσελόνα με 69-62 η οποία μόνο με θαύμα περνά στην επόμενη φάση

Ο κατήφορος της Μπαρτσελόνα στη φετινή διοργάνωση δεν έχει σταματημό. Η ομάδα του Μπαρτζώκα ηττήθηκε και από την ουραγό Γαλατάσαραϊ με τους Τούρκους να βάζουν ταφόπλακα στις όποιες ελπίδες πρόκρισης στα πλέι οφ της Ευρωλίγκας!

Η Μπαρτσελόνα ξεκίνησε τον αγώνα παίζοντας εξαιρετική άμυνα, με τους Τούρκους όμως να αντιδρούν στη συνέχεια. Το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν πολύ κακό για τους γηπεδούχους με την «Γαλατά» να προηγείται με 24-20. Στο δεύτερο μισό του αγώνα, η Μπαρτσελόνα προσπάθησε να επιβάλλει τον ρυθμό της αλλά την τελευταία περίοδο ήρθε και πάλι η κατάρρευση για την ομάδα του Γιώργου Μπαρτζώκα.
Η κατάσταση για τους Ισπανούς μοιάζει απίθανο να ανατραπεί στα επόμενα οκτώ παιχνίδια ενώ οι οπαδοί της Μπαρτσελόνα έδειξαν την απογοήτευση τους, κουνώντας άσπρα μαντήλια, ζητώντας φυσικά την αποχώρηση του Έλληνα προπονητή.

Τα δεκάλεπτα: 16-10, 28-26, 50-45, 12-24

111

222

Ντάνι Άλβες: «Πάρταρε» μέχρι τα ξημερώματα μετά την αποφυλάκισή του
Η πορεία της Ολυμπιακής Φλόγας
Euroleague: Διπλά τετράδας για Ολυμπιακό, Μονακό, Μπαρτσελόνα - Τελικός για Παναθηναϊκό AKTOR
Euroleague: "Διπλό" τετράδας στο Βελιγράδι ο Ολυμπιακός