Μάλαγα: Και μαθηματικά στο Top 16 (video)

Την πρόκρισή της στο Top 16 και μαθηματικά πλέον εξασφάλισε η Ουνικάχα Μάλαγα, μετά τη νίκη της με 63-48 επί της Πρόκομ, εντός έδρας.

Οι Ισπανοί δεν είχαν καμία όρεξη να παρατείνουν επιπλέον την αγωνία τους όσον αφορά στην παρουσία τους στην επόμενη φάση. Φιλοξένησαν και κέρδισαν με χαρακτηριστική άνεση τους Πολωνούς, οι οποίοι βρέθηκαν από την αρχή να κυνηγούν στο σκορ (8-2 στο 3’) και ποτέ δεν κατάφεραν να κοντράρουν ουσιαστικά τους αντιπάλους τους. Πρώτος σκόρερ αναδείχθηκε ο Κόστα Πέροβιτς με 12 πόντους, ενώ από τους ηττημένους ο Άνταμ Χρίτσανιουκ είχε 10, συν τέσσερα ριμπάουντ.

Δεκάλεπτα: 13-13, 34-23, 47-31, 63-48.
Μάλαγα (Ρέπεσα): Σιμόν 4, Ουίλιαμς 5, Λίμα 3, Βιδάλ, Ορτασούν 5, Κάλογουεϊ 11 (3), Πέροβιτς 12, Γκιτς 7, Βάσκεθ 2, Χιμένεθ, Ζόριτς 8, Ντράγκιτς 6
Πρόκομ (Κεμζούρα): Ρόμπινσον 2, Παμουλα, Βίτκα, Μπλάνσιγκεϊμ 6, Άκερ 9, Μαχάλμπασιτς 9, Πόνιτκα, 6 Κόζαρεκ, Σζότκα 2, Ρίτσαρντς 4, Χρίτσανιουκ 10

Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»
Άστον Βίλα - Ολυμπιακός 2-4: Αφεντικό για τον τελικό στην «OPAP Arena» με τεσσάρα