Παρέμεινε αήττητη η ΤΣΣΚΑ Μόσχας!

Τη 10η νίκη της σε ισάριθμους αγώνες στην Ευρωλίγκα πέτυχε η ΤΣΣΚΑ Μόσχας που επικράτησε εκτός έδρας της Μάλαγα με 91-83.

Οι νικητές είχαν σε πολύ καλή μέρα τους Μίλος Τεόντοσιτς και Νέναντ Κρστιτς οι οποίοι πέτυχαν από 18 και 14 πόντους αντίστοιχα. Μάλιστα οι φιλοξενούμενοι δυσκολεύτηκαν μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο, καθώς από τη δεύτερη περίοδο και μετά, επέβαλαν τον ρυθμό τους και κατάφεραν να πάρουν τους δύο βαθμούς της νίκης και να ολοκληρώσουν την πρώτη φάση της διοργάνωσης, χωρίς ήττα.

Τα δεκάλεπτα: 23-22, 41-44, 63-71, 83-91.
ΜΑΛΑΓΑ: Φιτς 16 (2), Ροντρίγκεζ 3, Ρόουλαντ 5 (1), Λίμα 1, Πέριτς 16, Γκαρμπαχόσα, Αμπρίνες 2, Φρίλαντ 16 (2), Πέιν 12, Ζόριτς 12, Σινάνοβιτς.
ΤΣΣΚΑ ΜΟΣΧΑΣ: Τεόντοσιτς 18 (3), Λαβρίνοβιτς 9, Σισκάουσκας 7 (1), Κρστιτς 14, Βορόνοφ 4, Σβεντ 12 (2), Καούν 8, Πονκρασόφ 13 (1), Κουρμπάνοφ 6.

Poll: Ψήφισε τον μεγαλύτερο ηγέτη