Eurobasket 2022: «Ξέσπασε» στη Μ. Βρετανία η Κροατία για το 1-1
INTIME

Eurobasket 2022:  Μετά την ήττα από την Ελλάδα, η Κροατία αντέδρασε κόντρα στη Μ. Βρετανία κι έφτασε εύκολα στη νίκη με 86-65.

Οι Βρετανοί έμειναν κοντά στο σκορ μέχρι το ημίχρονο, ωστόσο οι Κροάτες επέστρεψαν δυναμικά από τα αποδυτήρια και με ένα εκρηκτικό τρίτο δεκάλεπτο εκτόξευσαν τη διαφορά στα ύψη για να πετύχουν την πρώτη τους νίκη στο θεσμό.

Στο 1-1 η ομάδα το Μουλαομέροβιτς, 0-2 για τη Μεγάλη Βρετανία που ακόμη δεν έχει κατορθώσει να πετύχει νίκη στο Μιλάνο.

Με όλα τα αστέρια της να είναι διψήφια (Mπογκντάνοβιτς (15π. με 6/11 σουτ), Σάριτς (15π., 8ρ, 5ασ.), Ζούμπατς (15π., 6ρ.), Χεζόνια (13 π., 10 ριμπάουντ) η Κροατία έφτασε έυκολα στην πολύτιμη νίκη.

Για την ομάδα του Νέιθαν Ρέινκινγκ, ο Μάιλς Χέσον πρωταγωνίστησε (18 π) αλλά ήταν εξαιρετικά μόνος.

Τα δεκάλεπτα: 17-20, 31-37, 40-72, 65-86.

Premier League: Τεσσάρα της Λίβερπουλ στην Τότεναμ
Παναθηναϊκός: Έτοιμος να φορέσει "πράσινα" ο Μπάλντοκ!
Πυγμαχία: Ο Κανέλο Άλβαρες «γκρέμισε» τον Μουνγκούια και διατήρησε τους τίτλους (vid)
Ελεύθερη πτώση για την Άστον Βίλα - Έχασε απ' την Μπράιτον, τραυματίστηκε ο Ρότζερς!