Παναθηναϊκός - ΑΕΚ: Ενθουσιασμός στο ΟΑΚΑ για την επιστροφή Παππά, 1.024 μέρες μετά (vid+pics)

Παναθηναϊκός - ΑΕΚ: Ο Νίκος Παππάς επέστρεψε σε επίσημο αγώνα των «πράσινων» μετά από σχεδόν 34 μήνες και αποθεώθηκε από 3.000 φιλάθλους που ήταν στο ΟΑΚΑ.

Η επανεμφάνιση του Νίκου Παππά με τη φανέλα του Παναθηναϊκού κέντρισε το ενδιαφέρον στην αναμέτρηση με την ΑΕΚ, για την 9η αγωνιστική της Basket League.

Ο Έλληνας γκαρντ βρέθηκε για πρώτη φορά στη 12άδα των «πράσινων» μετά την ανακοίνωση της επιστροφής του στο «τριφύλλι» και κατά την παρουσίαση των ομάδων πριν από το τζάμπολ γνώρισε την αποθέωση.

Το χειροκρότημα στο άκουσμα του ονόματος του Παππά ήταν εμφανώς ενθουσιώδες και το όνομά του ακούστηκε από τα χείλη αρκετών. Νωρίτερα, είχε δεχθεί «επίθεση» αγάπης από αρκετούς πρώην συμπαίκτες του στην ΑΕΚ για την επιστροφή του στα παρκέ.

Η τελευταία φορά που είχε αγωνιστεί ως παίκτης των του Παναθηναϊκού ο Νίκος Παππάς ήταν στις 21 Φεβρουαρίου 2020 και πιο συγκεκριμένα στην ήττα από την Μπαρτσελόνα στο ΟΑΚΑ με 81-92.

Επαφές της Τσέλσι με Έβερτον για Πίκφορντ!
Ρεμς: Κοινή συναινέσει «διαζύγιο» με τον Στιλ
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Τα highlights του «ερυθρόλευκου» θριάμβου στο Conference League
Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό