Απόλλων Π.-Ζούμπος: «Με τον κόσμο μας για τη νίκη»

Ο Φώτης Ζούμπος αναλύει την αναμέτρηση του Απόλλωνα με το Λαύριο

Να τα δώσουν όλα είναι αποφασισμένοι στον Απόλλωνα προκειμένου να ξεπεράσουν το Σάββατο (12/3, 17:00) το εμπόδιο του Λαυρίου.

Ο Φώτης Ζούμπος ξεδιπλώνει τις σκέψεις του για ένα από τα σημαντικότερα παιχνίδια της ομάδας του.

Το blog του Φώτη Ζούμπου στην ιστοσελίδα του ΕΣΑΚΕ:

Γεια σας,
Την προηγούμενη αγωνιστική είχαμε μεγάλη ευκαιρία να νικήσουμε στην έδρα μίας ομάδας όπως η ΑΕΚ. Δυστυχώς δεν αξιοποιήσαμε τις ευκαιρίες που είχαμε και ήρθε η ήττα στις λεπτομέρειες.

Επιβάλλεται να παίξουμε πιο έξυπνα όταν τα παιχνίδια πηγαίνουν σε αυτό το σημείο. Θα υπάρξουν και πάλι παιχνίδια που θα κριθούν στις λεπτομέρειες και θα πρέπει τότε να νικήσουμε, αλλιώς θα έχουμε πρόβλημα.

Η ΑΕΚ έδειξε ότι παρά τα προβλήματα που αντιμετωπίζει έχει ποιότητα σαν ομάδα. Της αξίζουν συγχαρητήρια και επίσης θα ήθελα να πω ότι το γήπεδό της είναι ένα από τα καλύτερα που υπάρχουν στην Ελλάδα.

Πλέον μας απασχολεί το παιχνίδι της επόμενης αγωνιστικής, που θα παίξουμε με το Λαύριο Megabolt. Είμαστε στην ίδια βαθμολογική θέση και θέλουμε τη νίκη για να πάρουμε βαθμολογική ανάσα.

Ο αντίπαλος μας είναι ομάδα με ταλέντο και ενθουσιασμό κι εμείς από την αρχή θα πρέπει να δείξουμε συγκέντρωση. Είναι ακόμα ένα δύσκολο παιχνίδι και με τον κόσμο μας στο πλευρό μας θα τα δώσουμε όλα για τη νίκη.

Μας έχει λείψει η ατμόσφαιρα που δημιουργούν οι φίλαθλοι μας στην έδρα μας και ανυπομονούμε για τον αγώνα.

Euroleague, Ολυμπιακός - Μπαρτσελόνα: Οι διαιτητές για το Game 4 στο ΣΕΦ