Εντυπωσιακό πέρασμα από το Ρέθυμνο για το Λαύριο

Εύκολο απόγευμα για το Λαύριο στην Κρήτη όπου επικράτησε με 95-73 του Ρεθύμνου.

Το Λαύριο κυριάρχησε στον τομέα των ριμπάουντ στο πρώτο μέρος (14-24), με αποτέλεσμα όχι απλά να μείνει κοντά στο σκορ, αλλά να έχει και το προβάδισμα. Η ομάδα του Σερέλη πίστεψε στις δυνάμεις της, έκανε τρομερή τρίτη περίοδο (16-30) με 6/7 τρίποντα, πήγε στο +19 (51-70) και δεν κοίταξε ποτέ ξανά πίσω.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 23-22, 35-40, 51-70, 73-95

ΡΕΘΥΜΝΟ CRETAN KINGS (Βετούλας): Ντάνιελς 8, Γκούντγουιν 9 (6 ριμπάουντ, 6 ασίστ), Χριστοδούλου 6, Μούντι 1 (0/5 σουτ σε 11 λεπτά), Ρόμπερτσον 17 (2), Μέντλοκ 10 (2), Κώττας 1, Δραγάτης, Θεοδωρίδης, Γιαννόπουλος 19 (5/9 τρίποντα, 3 ριμπάουντ), Ράιτ

ΛΑΥΡΙΟ MEGABOLT (Σερέλης): Βεργίνης 4, Κακλαμανάκης 7 (7 ριμπάουντ), Μέιερ 5, Γκρέι 25 (6/10 τρίποντα), Γουίγκινς 8 (9 ριμπάουντ, 4 ασίστ), Τζόνσον 14 (6/7 δίποντα, 8 ριμπάουντ), Λεγκίκας, Κουζέλογλου 6 (2), Νίξον 14 (3), Μουρ 8 (1)

Στο κλειστό των Άνω Λιοσίων το φάιναλ φορ της Elite League
Ο Τζο Μπαίντεν θα τιμήσει την Κέιτι Λεντέκι με το Προεδρικό Μετάλλιο της Ελευθερίας