Μια «ανάσα» από τα playoffs το Λαύριο

Μια ακόμα σπουδαία νίκη πέτυχε το Λαύριο το οποίο βαδίζει ολοταχώς για τα play offs του πρωταθλήματος της Basket League Stoiximan.gr.

Το Λαύριο υπερασπίστηκε την έδρα του με 75-70 απέναντι στον Άρη, για την 25η αγωνιστική της Α1 Ανδρών, κάνοντας ακόμη ένα βήμα για την είσοδο του στα πλέι οφ και «εκθρονίζοντας» τους Θεσσαλονικείς από την τετράδα (υστερούν στην ισοβαθμία με τον ΠΑΟΚ στην 4η θέση).

Oι γηπεδούχοι πάτησαν το γκάζι στις δύο τελευταίες περιόδους και κατάφεραν να κάμψουν την αντίσταση του Άρη, που μέχρι το ημίχρονο ήταν μπροστά στο σκορ.

Το Λαύριο όμως στο τρίτο και τέταρτο δεκάλεπτο έδειξε το καλό του πρόσωπο και έχοντας κορυφαίους τους Μπολτς και Περάκη, κατάφεραν να φτάσουν στο επιθυμητό αποτέλεσμα.

Τα δεκάλεπτα: 22-23, 39-38, 60-53, 75-70

Παναθηναϊκός: «Η σελίδα θα γυρίσει... Ο Μπαρτζωκισμός δεν έχει θέση στο ελληνικό μπάσκετ το 2024»
Ολυμπιακή Φλόγα: «Είναι το σύμβολο της ελπίδας» σύμφωνα με τον Μπαχ
Basketball Champions League: Πάει για ιστορική πρόκριση το Περιστέρι - Game 3 με Βόννη | Ώρα, κανάλι
Euroleague: Βγαίνει ο αντίπαλος του Παναθηναϊκού AKTOR - Μάχη Μακάμπι με Μπασκόνια